| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU.
Mama mea are inceput de varice pe picioare. Ce poate sa foloseasca?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Tratamentul extern nu rezolvă problema. Se poate rezolva cu ciorapi compresiv dar trebuie să fie recomandați de medic. Mai este nevoie de medicație, Detralex, dar tot cu recomandare medicală. Doar adjuvant, se pot folosi unguente externe.

| PeggyRock a răspuns:

De varicid. Recomandarea ar fi să meargă la medic.

| LoremIpsum a răspuns:

Răzătoarea.

| merm5 a răspuns:

Lioton gel, are anticoagulant si previne formarea cheagurilor de sange eventual in cazul in care ar fi o problema mai grava. dar sa mearga la doctor