| reginawow111 a întrebat:

Mi-a amorțit un deget de la mana stânga deja de câteva zile și nu-mi mai trece. Din cauza ca am carat butelii grele cu apa și dintr-o data mi-a amorțit un deget, ii fac masaj dar nu-mi trece. Ce sa mai fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Și eu pățit-o de mai multe ori și mi-a trecut de la sine după câteva zile. Continuă să masezi acel deget dar fă-o mai apăsat.
Îti va trece de la sine in maxim în săptămână.

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

" mia amorțit un deget, ii fac masaj dar nu-mi trece" - e vorba de transmiterea fluzului nervos, s-ar putea să fie grav, du-te urgent fă un rmn

| Speranta12 a răspuns:

Scutura-l

| christall a răspuns:

Ia legatura cu un neurolog.

| AnastasiaSt a răspuns:

Mergi la farmacie sa-ti dea o crema. Spune i simptomele doamnei farmaciste.