| Ionela0248 a întrebat:

Bună TPU! Mi-am dorit foarte mult un cățel, ieri l-am luat, îl iubesc dar parca ceva sau cineva dinăuntrul meu îmi zice sa ii fac rău, să îl lovesc, sa ii fac rău, dar in adâncul sufletului meu nu îmi doresc asta, parca ceva ma îndeamnă. Am fost și azi la un preot nu știu ce sa fac, credeți ca am înnebunit sau e un spirit negativ ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cand ai asemena ganduri da-te cu capul de usa si iti trece dupa aceea, ca un sufletel atat de mic moare daca-i faci rau.

suntserios
| suntserios a răspuns:

La psihiatru, nu la me preot trebuie sa mergi.

| dullcat a răspuns:

Te rog sa duci cainele inapoi de unde l-ai luat.Nu este deloc normal sa ai aceste intentii, asa ca ia in considerare sa mergi la un psiholog.Astfel, atat tu cat si catelul veti fi mult mai siguranta, iar dupa ce elimini de tot astfel de ganduri, poti oricand sa adopti altul.

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Inseamna că nu ești pregatit/a sa ai un câine.
Este o responsabilitate mare și trebuie sa fie iubit și îngrijit, nu în condiții de acest gen.
Gândește-te ca tu ai fi lovit și bătut de alta persoana după cum are chef, ți ar plăcea?
Și eu am avut reacții negative și recomand sa lovești o perna, iar pe viitor o vizita la un pshiholog ( dacă în familia ta lucrurile stau prin violenta, ai asistat la cazuri de genul atunci de aici și acest comportament).

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Plus de adăugat și faptul ca animalele au o inteligenta aparte și te poate tine minte toată viata ( cunosc situați de genul cu câini, nemâncați, speriați și prin asta își pierd încrederea în oameni).

| shiningcrown a răspuns:

Ai probleme psihice.Sr trebui sa te internezi, e spre binele tau, mai târziu cred că vei avea aceleași gânduri și cu oamenii

Răspuns utilizator avertizat
| shiningcrown a răspuns (pentru AlexHazulThau):

Nu are corelație ce afirmi tu aici, uite că pot sta fara păcănele

| ViseTriste16 a răspuns:

Ce vârsta ai? Contează si acest lucru.
Când aveam 8-9 ani aveam doua pisici iar părinții mei se supărau tare când intrau in casa, le goneau si le băteau dacă nu ieșeau repede. intr-o zi erau in casa, pe pat si exact același feeling, m-a încercat. Sa pe rănesc foarte tare. A fost prima si singura oară. Le-am lovit foarte tare cu palma însă după aceea mi-a părut rău si le-am mângâiat si le-am liniștit chiar spunându-le ca nu le voi mai face asta.
Fii puternic/a si alunga energia aceea negativă pana sa te afecteze. Pentru ca a asculta de ea nu poate aduce nici o satisfacție sănătoasă!
Dacă crezi ca ai alergie la animal, da-l spre adoptie unei familie care nu are? Sănătate!

| gigeloaiedeotel a răspuns:

Salut, ai doua optiuni ori asculti vocile si faci ce iti spun ori intr o zi te trezesti la rasaritul soarelui face 10 plecaciuni inspre acesta apoi te speli cu apa spirtoasa dupa care te duci la biserica si cand te intorci repteti cei 2 pasi anterior. Sper ca te am ajutat?