| Nymphiis a întrebat:

Bună TPU!
Mi-am facut zilele trecute niste carii si le-am plombat.
Am mancat adineauri o prajitura calda si dupa am baut apa rece si au inceput sa ma doara maselele la care s-a lucrat. care o fi cauza?
Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Dennis1993 a răspuns:

Durerile apar numai când treci brusc de la o temperatura la alta cum ai și facut foarte cald-foarte rece. Dinții sunt mai sensibili după ce se umbla la ei

2 răspunsuri:
| ancaval a răspuns:

Trebuie scos nervul.

| Red24 a răspuns:

Automat dintii devin mai sensibili cand sunt plombati.O solutie ar fi scoaterea nervului pentru a evita aceste probleme pe viitor