| AnielAn a întrebat:

Buna, TPU! Mi-am rupt piciorul si de 2 saptamani stau cu el in ghips. Mai am o saptamana. Nu am reusit sa imi iau carje si sar de atunci intr-un picior. Nu merg decat la toaleta si in bucatarie sa mananc dupa care revin in pat. Mergand de 3 ori pe zi pana la bucatarie, coborand si urcand 20 de trepte nu e usor dar m-am obisnuit. Nu e asta problema ci faptul ca a inceput sa ma doara tare piciorul cu care sar in partea de sus, iar talpa a inceput sa ma intepe in partea dinspre degetul mare. Stiu ca am facut o mare greseala ca nu am folosit carje dar am intrebat in mai multe locuri si nu am facut rost asa ca am renuntat. Acum nu stiu ce pot face cu piciorul asta si daca o sa pot sa repar ceea ce am facut.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Pai e normal sa te doara, las-o mai moale cu 20 trepte urcate coborate de 3 ori pe zi. Incearca zilele urmatoare sa stai potolit ca tot tu suferi.
Nu ai pe nimeni sa te ajute sa iti aduca mancarea la pat?
Baia sper ca o ai aproape si nu te duci tot la parter.

| N0H4CK a răspuns:

Am avut si eu o problema asemanatoare. Ma pisam in bidon, ce dracu...