| Livsmile a întrebat:

mi-au iesit o gramada de cosuri pe frunte!crying deci nu le mai suport... am incercat si cu pasta de dinti da nu a merscrying ca tot amcrying deci va rog ajutati-mahappypuppy dog eyes dau funda pentru cel mai bun raspuns!:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| anamaria120 a răspuns:

Eu am auzit ca Andreea Ibacka, sotia lui Cabral(daca o stii), scapa de cosuri si de alte chestii cu usturoi.Sa te uiti sa vezi ce ten frumos are.Si chiar merge.Incearca si tu. Poti sa mananci mujdei de usturoi, ori usturoi gol, cum vrei.Incearca.Bafta!

| LadyVanilla a răspuns:

Deci, s-ar putea sa fie o problema dermatologica, iar pentru asta ar fi bine sa consulti un medic, dar daca de exemplu esti in timpul perioadei sau ti-au aparut pentru ca trebuie sa iti vina, ai putea sa incerci sa fierbi niste apa si sa o pui intr-un castron, apoi sa iti ti fata aproape de castronul care emana aburi timp de 3-5 minute. Dupa ce ai facut asta, spala-te repede cu apa rece si scoate-ti cosurile, in modul asta nu doare deloc si nici nu iti va ramane semne, deoarece porii sunt dilatati pe moment. Succes!