| Andreeaandreeasaa a întrebat:

Bună TPU!
Miercuri, 12 mai ar trebui sa îmi vina menstruația și astăzi 10 mai am observat pe lenjeria intima și servetel un,, lichid" alb... lipicios, am și o ușoară durere de burta (nu durerea menstruala); ma simt puțin balonata.
Ce poate fi?
Dau funda!
Mulțumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| corbulalbrosu a răspuns:

In multe cazuri, cu cateva zile inainte de ziua in care urmeaza sa inceapa sangerarea menstruala, glandele care produc secretiile vaginale pot sa-si intensifice activitatea cu scopul de a creste cantitatea de secretii vaginale produse. Acest proces se produce cu scopul de a fi mentinuta atat starea de curatenia cat si cea de sanatate a vaginului in perioada de pana incepe sangerarea cat si pe perioada cat se va desfasura menstruatia si de asemenea si in zilele imediat de dupa terminarea sangerarii menstruale. Multa sanatate!