| Vio199 a întrebat:

Buna TPU nu stiti ceva exercitii pentru a scapa de colacel?:d La stomac e ok.winking chiar am inceput de patratele dar burta... e acolo ca un colac de salvarelaughing si orice as face nu pot scapa de el.Ma puteti ajuta? FUNDA:dlove struck:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din descriere, se pare ca "problema" ar fi numai in partea inferioara a abdomenului, nu si in cea superioara.In concluzie, voi recomanda doar un exercitiu pentru partea inferioara a abdomenului si anume: http://www.youtube.com/watch?v=mluijhFQbm4&feature=related incepe cu 50(sunt foarte usoare)si avanseaza pe parcurs la 100. Fa-le o data la doua zile,nu zilnic,pentru a evita febra musculara si intinderile musculare.
Pentru rezultate mai rapide,elimina din alimentatie produsele fast-food,mezelurile si alte preparate,dulciurile(le poti inlocui cu fructe,pe care le poti amesteca cu iaurt,celeale intagrale,stafide,chiar si putin zahar sau putina miere),chips-urile,sucurile si alte porcarii din comert si nu consuma in cantitati mari nuci, seminte, alune sau fistic.In rest, mananca incet si mesteca bine mancarea si bea minimum 2 l de apa zilnic(consumata inainte de masa va reduce pofta de mancare,iar consumata dupa masa,aceasta mentine senzatia de satietate mai mult timp). Portiile trebuie sa fie medii, nici prea mult, nici prea putin(astfel vei asigura organismului energia necesara). Succes.

4 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Uite, incearca-le pe acestea: http://www.i-medic.ro/......si-feselor
Mult succes!

Răspuns utilizator avertizat
| panteravalcea a răspuns:

Cele mai bune sunt abdomenele.,, fai 100 de abdomene seara de seara timp de o saptamana iar dupa aia creste numarul lor 150-200 dar treptat.o zi buna!

| Annamarica a răspuns:

Ce-i aia funda? burta sa ramana. n ai vazut ca si dansatoarele belly au burtica? Burtica protejeaza copilul cand esti insarcinata. Pa pa.