| PsyhoChild a întrebat:

Buna TPU.
Nu stiu ce decizie sa iau.
Am 17 ani si la vara vreau sa ma angajez 2 luni pe un salariu de 10 milioane, bani din care am de ales intre doua posibilitati:
1. Sa ma duc la dentist pentru ca am probleme cu dintii.
2. Sa imi fac control la ochi si sa-mi pun ochelarii deoarece am mici probleme de vedere.
Ce credeti ca e cel mai bine pentru mine?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Ca minor, inca beneficiezi de gratuitate la consultatii medicale.
Exista cabinete dentare si oftalmologice pediatrice care au contract cu Directia de Sanatate Publica, poti apela la ei.
In ceea ce priveste ochelarii, dupa ce ai reteta poti gasi /comanda ochelarii de unde vrei. In unele locuri poti comanda ochelari pana la complexitate medie la pret de sub 100 lei. Iar daca lentiléle sunt la fel, atunci poti gasi ochelari si sub 20 lei.

5 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Sa rezolvi problema cu ochelarii.

| BuLaNNNeL a răspuns:

Ambele, părinți n.ai?

| PsyhoChild explică (pentru BuLaNNNeL):

Am parinti, situatie materiala buna nu prea :c

| BuLaNNNeL a răspuns (pentru PsyhoChild):

Am inteles. Cauta ce a zis Bula.

| Quatae12 a răspuns:

Problema cu ochelarii, pentru că vedere este foarte importantă