| PsyhoChild a întrebat:

Buna TPU.
Nu stiu din ce cauza, de azi dimineata a inceput sa ma doara incheietura mainii stangi.
Nu am lovit-o, nu am dormit pe ea, nimic.
Acum ma doare cand incerc sa o flexez chiar si putin.
Durerea nu este foarte mare, dar ma deranjeaza.
Ce trebuie sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimic.va trece! Ai dormit pe ea si de aceea te doare

| Ralena a răspuns:

Pentru a "repara" incheietura, ai nevoie sa intaresti muschii antebratului. Fa prima data incalzire pentru incheietura, iar apoi strange o minge speciala pentru intarirea musculaturii De asemenea cu o gantera tinuta in pumnul ridicat in sus, indoi incheietura (lucrezi corect daca simti oboseala, senzatie de arsura, incordare in muschiul antebratului). Daca nu ai gantera, foloseste un flacon de apa sau o punga de orez de ex. Mai sunt cateva exercitii, dar fara sa le vezi sunt foarte greu de explicat, Eventual daca o sa cauti pe Youtube exercitii flexor antebrat.