| StefyXD5 a întrebat:

Buna TPU o sa va pun o intrebare mai ciudata, eu i-am dat fiicei mele o lingura mare de medicament dar trebuia 5 mm e ceva rau in asta poate patii ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depind ce medicament i-ai dat!
Cauata pe internet medicamentul si vezi efectele secundare, in caz de overdose!
Nu uita sa-i dai multa apa sa bea dupa acel medicament, sperand in diluarea lui si eliminarea mai rapida prin urinare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Decat sa stai pe internet si sa pui acesta intrebare mai bine ai merge la farmacie, ai citii prospectul sau ai intreba un medic. Crezi ca persoanele de aici sunt capabile sa te sfatuiasca cand vine vorba de copilul tau?