| Andreeaa1998 a întrebat:

Pe mami o doare de vreo 2 saptamani șoldul cu picior, aveți vreo idee ce ar putea fi? Si cât costa o consultație? Si in ce secție trebuie sa se ducă la spital?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Trebuie sa mearga la urgente, la ortopedie, n-o va costa nimic.
Sa spuna doar ca a alunecat si s-a lovit in aceea zona.

| MihaelaDart a răspuns:

La ortopedie trebuie sa mearga. Cu o trimitere de la medicul de familie ori direct. Preturile sunt diferite in functie de cabinetul medical ori spital.

| Violleta2022 a răspuns:

Sa mearga la medicul de familie si ii va spune medicul, unde sa mearga, dupa consultatie.

| Catrice a răspuns:

Nu crezi ca mami știe ce are de făcut singura?

| Fatamuntilor a răspuns:

Mami ar trebui sa mearga la medicul de familie, care i va da trimitere acolo unde este necesar.Va scrie pe trumitere unde trebuie.
Daca este asigurarata nu va trebui sa plateasca nimic!
Sanatatate lui mami!