| Connrad a întrebat:

Buna TPU!

Poate cineva sa imi explice ce inseamna :
Hiluri cu aspect vascular
Cord cu rectitudinea arcului inferior stg.
Aorta derulata.

E grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Yuoia a răspuns:

Nici medicul de familie nu poate spune, daramite noi. Numai un cardiolog te poate lamuri.
Cert este ca nu e totul perfect si e nevoie de multa grija si tratament daca este si o singura problema.

| 4ndr33y a răspuns:

De unde ai diagnosticul? Cine ti-a dat diagnosticul ala, putea sa-ti si explice ce inseamna.

| Connrad explică (pentru 4ndr33y):

Am fost la cabinet particular, doar mi-au dat rezultatele si au spus sa ma duc la ele la medicul de familie, dar medicul de familie e in concediu medical pentru ca are COVID

| 4ndr33y a răspuns (pentru Connrad):

Foarte ciudat, medicul de familie nu este medic specialist, nu stie sa dea medicatie sau sa iti detalieze afectiunile.
Eu am fost la cardiolog, tot la privat, mi-a facut EKG, ecografie, mi-a dat buletin de analize si reteta, mi-a explicat si diagnosticul.