| anonim_4396 a întrebat:

Povestea mea e cam lunga. Anul acesta am trecut in clasa a 9-a si am cunoscut o fata foarte de treaba, cu care ma intelegeam bine. Ea a ochit un baiat, ii era gandul 24/24 la el, a facut orice sa se bage-n seama, dar nu i-a mers. Acel baiat ma placea pe mine si ea cand a observat asta a devenit cam "rece" cu mine. Pe langa prietena asta mai exista o fata care si ea il place pe baiatul respectiv (dar nu ca prima fata). Numele lor sunt : Patricia (prima fata) si Alexandra (a doua fata), ca sa nu va mai obosesc laughing
Deci reluand, ambele il plac pe acest baiat, dar Patricia mai mult si cand Alexandra a vazut asta a lasat-o mai usor cu complimentele la adresa lui. Dupa cum am zis, ele au devenit distante fata de mine si eu din razbunare m-am combinat cu acel baiat. M-am sarutat cu el in fata Patriciei, deoarece n-am suportat gandul ca ea ma ura doar pentru ca acel baiat ma placea pe mine si nu pe ea. In acel moment am simtit cea mai mare bucurie (si inca o mai simt cand ele ma vad cu el), deoarece am vrut din tot sufletul sa ma razbun! Pur si simplu am vrut sa-i arat ca pot face ceea ce ea nu poate sad Nu stiu daca este tocmai in regula acest lucru.
Chestia este ca mie chiar a inceput sa-mi placa de acest baiat. Il iubesc, dar faza nasoala este ca nu stiu ce se intampla cu mine. Adica imi place foarte mult sa-l fac si pe el gelos. Cateodata cand stau singura si ma gandesc, ajung la concluzia ca stau cu el numai din placerea de a-l face gelos straight face
Doamne, oare ce se intampla cu mine? Parca toti sunt niste marionete in jurul meu! Oare este in regula ce am facut/fac? Este o problema psihica? Sunt un om rau si profitor? crying Oare merita sa-i spun si acestui baiat din ce motiv am ajuns sa fiu cu el?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| GhitaCelObraznic a răspuns:

Cuvinte...nu bine.-Iobagg
Oamenii sunt definiti dupa deciziile pe care le iau!

| Rafadavid a răspuns:

Si cica asta-i problema de sanatate, de natura medicala rolling on the floor
Hai ca esti tare. O sa intalnesti si tu un baiat care nu o sa se uite la tine, si o sa-l ia alta. Se echilibreaza situatia. Asteapta doar. Nu esti bolnava. Lasa timpul sa treaca doar laughing

| passenger a răspuns (pentru Rafadavid):

Am gresit categoria :d

| ѕოiℓεƒօгოεεℒԾѴℰ a răspuns:

Heiiii.Revino-ti, nu ai nimic.Si mie mi se mai intampla sa am unele "apucaturi" fata de prietenele mele laughing (altfel de apucaturi, bineinteles) dar asta nu inseamna ca sunt bolnava psihic.Fiecare vrea sa ii demonstreze celuilalt ca este mai bun, mai special in felul lui si chiar asa este. Tu esti speciala, deoarece ai reusit (numai tu stii cumbig grin) sa ajungi la inima baiatului. Daca il faci gelos, nu inseamna ca nu tii la el, doar ca iti place sa vezi cum se enerveaza. Crede-ma nu ai nimic.
PS: Daca nu il iubesti pe acest baiat, iti sugerez sa ii spui cat mai repede, deoarece unul dintre voi ar putea fi ranit.
Astept vesti sa vad cum ai procedat(poti sa imi lasi mesaj pe privat daca vrei kiss) Multa multa bafta in continuare si ai grija ce faci!kiss

| enachevlad a răspuns:

Din punctul meu de vedera o prietenie e mult mai importanta decat un baiat. Sfatul meu este sa te desparti de acel baiat si sa le explici prietenelor ca te-ai despartit de el doar pentru ele. Daca nu te cred roaga-le sa il intrebe si se va rezolva tot.In opinia mea o prietenie conteaza mai mult decat toti baietii din lumea intreaga.De aici e treaba ta cum faci, da
? Sper ca te-am ajutat.