| anonim_4396 a întrebat:

Prin clasa a 9 am fumat cateva tigari si intr-o dimineata m-am trezit cu niste bube galbene in gat de atunci nu am mai fumat deloc si sunt a 10 a iar bubele din gat inca nu au trecut. Am luat septosol, glicerina boraxata, sirop de tuse, acc si tantum verde.Si la medic nu ma pot duce.Ce credeti ca sunt bubele galbene in gat in spate? (Si mai gadila cateodata si tusesc)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Sunt puroi. Nu trece cu sirop de tuse. Ai nevoie de un medic.

| CodrutElian1990 a răspuns:

De ce nu poti merge la medic? Boala nu vine de la fumat. Tu ii spui medicului ca ai bube in gat si ca nu sti de unde le ai.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ați fumat cumva mai mulți din aceeași țigară?

| Usgs a răspuns (pentru anonim_4396):

Da am fumat de la cativa colegi din alte clase

| anonim_4396 explică (pentru Usgs):

Ai stafilococ auriu, probabil.

| Usgs a răspuns:

Iar cand mai stau in fumul de tigara ca fumeaza parintii mei imi vine sa tusesc