| anonim_4396 a întrebat:

Recent am aflat ca in liceul meu a aparut scabia (raia) si imi este FOARTE frica sa nu iau si eu.De ce? Pentru ca in liceul meu nu am o "clasa proprie" si schimb clasele din pauza in pauza si nu am de unde sa stiu cine a stat inaintea mea pe scaunul ala, etc si imi e teama! D: Nu am avut niciodata si nici nu vreau, numai gandul ma face sa ma scarpin :s
Ceva sfaturi (nu dau funda pentru raspunsuri gen: spala-te des pe maine ca asta stiu si eu)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Eduard619 a răspuns:

Faza cu scrabia e de la satanarolling on the floor

| anonim_4396 explică (pentru Eduard619):

Am spus "scabia" nu "scrabia"

| unprietenaproape a răspuns:

Pai... ai putea sa iei servetele umede si sa ti stergi scaunul si masa inainte de a te aseza

| chakra8 a răspuns:

Stai acasa.

| anonim_4396 explică (pentru chakra8):

Nu ma ajuti... daca te plictisesti du-te la categoria "Trivia/Amuzante" aici este vorba despre sanatate, multumesc pentru seriozitate -.- acum nu voi merge la scoala ca zici tu.