| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU!
Referitor la degetul meu ars a facut o basica s-a spart si in locul ei a iesit o piele de culoare galben usor negricios iar pe langa aceasta pielea este rosie si ma doare si ustura.
Se simte asemenea unei vanatai.
Aveti idee daca este normal?
Cu ce as mai putea sa dau sa favorizez vindecarea?
Va multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Lukasssz a răspuns:

Uite aici un unguent :https://magazin.tisfarmaceutic.ro/......n-unguent/

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cu spray de propolis

| Furnicuta000 a răspuns:

Daca nu vrei sa mergi la medic, mergi la farmacie si cere ceva pentru arsuri, farmacista o sa stie ce sa-ti dea. Nu sta asa pentru ca risti sa se infecteze si va fi rau

| Vântulalb a răspuns:

M-am uitat la intrebarea anterioara "referitor la degetul ars". Cu ce te-ai tratat din tot ce s-a spus acolo?

| liliana77any a răspuns (pentru Vântulalb):

Spray, crema de galbenele, spirt etc.

| Vântulalb a răspuns (pentru liliana77any):

Spirt, cea mai proasta idee!
Spray, adica deodorant? La fel de gresit.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poți sa dai și cu crema de galbenele happy

| liliana77any a răspuns:

Va multumesc tuturor!