| itsmedeby a întrebat:

Se mai intampla cateodata, ce-i drept, foarte rar, dar se intampla, să simt ca ma inteapă creierul. Nu stiu sa explic exact senzatia. Dar da, e ca o intepatură. E de mica intensitate si durează puțin. 10 secunde sa zic, maxim. Mi se intampla rar, dar totusi, ma intreb daca poate fi ceva serios... Are cineva idee ce ar putea fi? Ar putea fi o boală? Sau e ceva normal, ceva ce se mai poate intampla din cand in cand?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

" itsmedeby: simt ca ma inteapă creierul... Are cineva idee ce ar putea fi?"

neurologii de renume nu sunt azi prezenți de site dar tu, de aceea, fă-ți neapărat un rmn. așa afli ce ai!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer, nu am mai auzit de un asemenea simptom şi mie personal nu mi s-a mai întâmplat niciodată să simt aşa ceva. Îţi recomand o vizită la medicul de familie căci şi dacă vei căuta simptomul pe internet s-ar putea să găseşti că aparţine nu ştiu cărei afecţiuni şi să te sperii, crezând că suferi de nu ştiu ce. Medicul e familie e cel mai indicat să-ţi dea un verdict.

| Bruno92 a răspuns:

Ar putea sa fi de la anxietate 'dacă nu mergi la medicul de familie nu amâna.