| Justmeale2345 a întrebat:

Simt ca am febra insa cand mi-o iau, arata doar 36 cu 9. Credeti ca poate am febra interna? Adica, e posibil asa ceva? Tin sa menționez ca ma ustura si ochii si nasul.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

36,9 C e stare subfebrilă. E clar că ai ceva, mergi la medic.

2 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Eu când simt că am simptome de răceală/gripă, iau imediat un pliculeț de Coldrex sau Fervex și imi revin automat.
Acum, nu stiu cum e organismul tău, dar totusi ar fi bine să întrebi la farmacie si îți va da un sfat. Dacă îți spune să mergi la medicul de familie, atunci du-te, fiindcă știe de ce te trimite.

| debarasator63 a răspuns:

Mergi urgent la medicul de familie.