| Sahara1900 a întrebat:

sora mea are probleme acolo jos si doctorul i-a prescris amticonceptionale si acum are ciclu de vreo 11 zile, e normal? Sau e din cauza pastilelor? O doare ft tare burta si ii este rau. Precizez ca e prima luna cand le ia.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Anticonceptionalele se iau daca are viata sexuala activa. Nu se iau ca pe niste pastile Orbit. Sa mearga la medic si sa vada care este adevarata problema. Posibil ca organismul ei sa nu accepte acele anticonceptionale.

| sierra1 a răspuns:

"are ciclu de vreo 11 zile,... e prima luna cand le ia."

normal că e anormal dar să vorbească cu medicul. Dar de ce vorbește ea prin intermediari?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acestea pot fi efecte adverse de la anticonceptionale, insa nu putem sti sigur despre ce este vorba. Cel mai bine ar fi sa ia legatura cu ginecologul si acesta poate rezolva problema