| anonim_4396 a întrebat:

.
Sper ca aveti timp sa cititi tot puppy dog eyes.
Deci, vreau sa-mi pun aparat dentar. Azi am fost la dentist si mi-a zis ca am dintii foarte 'inghesuiti'.
1.Si a spus ca e probabil sa fie nevoie sa-mi extrag 2 dinti ca sa aiba loc ceilalti sa se indrepte.
Imi e foarte frica sad sa-mi extrag dinti. Doare tare?
2.Mi-a mai spus ca am 2 carii la masele care trebuie curatate si apoi trebuie plombate. Doare cand le curata? laughing (Eu chiar habar nu am. Nu mi-am facut plombe pana acum laughing ).
Dau fundita!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| drogh a răspuns:

Buna!
Sa nu iti fie frica cand iti face extractia. Sigur iti da cu anestezie acolo ca sa nu simti nimic. Poate o sa te deranjeze si atata tot. Cat despre curatat, o sa simti ca un bazait si atata tot suparator dar trece repede. Nu te ingrijora!

| anonim_4396 explică (pentru drogh):

Anestezia se face in gingie, nu? laughing Doare? laughing

| drogh a răspuns (pentru anonim_4396):

Eh,plangi la o ciupitura? Zici ca e ca de tantar!laughing

| CatalinPTM a răspuns:

Deci eu am aparat dentar fix jos si sus, si eu mi-am plombat destule masele laughing deci cand curata cu aparatul ala auuu straight face doare ca naiba laughing

| CristinaMariaGG a răspuns:

Daca iti scoti dintii o sa te doara putin dupa ce trece anestezia dar atunci nu simti nimic big grin

| anonim_4396 explică (pentru CristinaMariaGG):

Dar anestezia doare? laughing

| CristinaMariaGG a răspuns (pentru anonim_4396):

Sigur o simti dar nu doare e ca o injectie cum sa iti explic laughing nu are de ce sa iti fie frica. mai bine te doare putin acum si nu o sa ai probleme cu dantura mai tarziu. big grin