| NoName23 a întrebat:

Buna tpu.Stiti cumva cum pot sa scapi de negi si de alunite?
Cel mai eficient raspuns primeste funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DieBitch a răspuns:

Pentru negi as stii o solutie, dar pentru alunite, nu.
Pai pentru negi exista "rostopasca", o planta, cu o zeama galbena, care ii usuca. nu stiu daca se gaseste pe piata, dar poti intreba. Eu am pe langa casa, la tine nu stiu... poate nici nu o cunosti.

2 răspunsuri:
| danielaxyz a răspuns:

Pentru negi, Cryopharma, iti ingheata negul apoi cade singur

| danielaxyz a răspuns:

Iar pentru alunite, pui ulei de ricin pe ele, fara sa le masezi, faci asta de 2-3 ori pe zi, cu timpul ele dispar ca si cand nu au existat