| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU! Stiti un remediu pentru hemoroizi interni mici care chiar functioneaza? De fiecare data cand ma duc la baie trebuie sa iau supozitoare cu glicerina.Mi-a recomandat medicul supozitoare Cicatridina dar pana isi fac efectul dureaza.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cel mai bun din experienta mea, a sotiei mele si a catorva prieteni si vecin: Reparon. Nu se gaseste decat in Ungaria si costa in jur de 47 de lei. Mie mi-a trecut dupa 3 zile de cate 2 ori pe zi si sotiei mele abia dupa 2 tuburi dar i-a trecut. Depinde si de organism.
https://benu.hu/shop/reparon-herbal-vegbelkenocs-25g

| Violleta2022 a răspuns:

Tu cati anisori ai?

ca supozitoarele cu glicerina sunt recomandate de medic numai copilasilor foarte mici!

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Am 20 de ani si nu folosesc supozitoare cu glicerina, folosesc supozitoare speciale pentru hemoroizi.Nu toate supozitoarele sunt cu glicerina.

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Baiete, chiar tu ai CONFIRMAT ca iei supozitoare cu glicerina de fiecare data cand mergi la baie, uita-te in textul scris de manuta ta:

"De fiecare data cand ma duc la baie trebuie sa iau supozitoare cu glicerina".

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Bine,iau si cu glicerina si Cicatridina.

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu mai lua supozitoare ca esti ditamai baiatul.
Pune mana serios si mananca hrana sanatoasa si diversificata, ca sa-ti reglezi tractul digestiv si sa scapi de constipatie.

| gabicoo a răspuns:

Supozitoare Ultraproct de la Bayer!

| MironMihaela a răspuns:

Carpicon S