| Lupisorand a întrebat:

Buna TPU, sunt baiat am 15 ani si in fiecare seara imi vine sa vomit, ma inteapa si burta in dreapta si in stanga jos, cateodata mi se infunda si nasul in fiecare seara. Cateodata ziua ametesc, luni ma duc la spital, spuneti ce pot sa am sunt, foarte panicat (covid) mi-e tare frica.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu sunt simptome de covid.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Tu cu mami a ta nu ai vorbit?
E mai lesne de crezut ce inventăm noi, pe aici?
Dacă vine unul și îți spune că mâine vei da colțu'? Îl crezi?

Din câte stiu eu, la covid tusesti neintrerupt (vezi, să nu te apuci acum ca să dai și in ipohondrie), ai temperatură peste 39 si ceva etc... Nu te incadrezi. Așa că.te poți gândi la ceva frumos. ))
Înțepături in abdomen pot fi si cauza unei constipații, iar ametelile pot si de la dioptrii nepotrivite, de la tensiune arterială crescută (HTA), ridicarea brusca de la calculator/din pat, de la suprasolicitarea ochilor in ecranul telefonului, de la dureri de cap, anxietate, anemie, mese neregulate etc

| isemilia a răspuns:

Noi nu putem sti, doar medici pot afla, in urma unui consult. Sper sa nu fie nimic grav si sa fii complet sanatos cat de curand! Insanatosire grabnica! (nu iti face griji despre consult, cu siguranta medici vor avea grija de tine si vei fi "ca scos din cutie" cat de curand)

| existential a răspuns:

Vezi daca are legatura cu ceea ce mananci (grasimi, dulciuri, fast food). Pot fi probleme de digestie sau fierea happy

| MihaelViorel a răspuns:

Este posibil sa ai probleme cu apendicita