| Emily2207 a întrebat:

Sunt de ieri dimineata in spital si tot imi vine sa vărs, am mai vărsat si inainte sa vin aici si sa fiu internată, am vărsat cand eram in drum spre spital după ce am ajuns cu ambulanța si acum o ora sau 2. M a luat dintr o dată frisoane si tremuram tare. Am incercat sa ma abțin din a nu comită pentru ca sincer IMI E FRICA! Fac anul asta in septembrie 13..stiu, sunt mare dar tot imi e frica sa o fac. Cand vomit, Nu am ce dar cum am băut mult ceai, Am mâncat o jumătate de felie de pâine, puțină branzica, puțină carne fiartă, am vărsat. Chestia e că mie îmi vine să mă screm tare si nu am ce, ma forțez si am vomitat si altceva in afara de puțina mâncare mâncata azi. Mie frica da nu rămân fără aer..cand imi vine incerc sa respir si lucruri d astea dar in final tot am vărsat acum.Ce as putea face pentru a mi trece? Macar sa nu ma mai gandesc sau sa nu mi mai vina. P.S: Scuzați ma daca o sa intampinati scris gresit dar e greu sa scrii mai ales cand ai la o mână branula si perfuzia.Dau funda celui mai bun raspuns ^^

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alex241 a răspuns:

Vei fi bine, stai liniștită.
Ai grijă să mănânci doar lactate (brânză, iaurt etc) astea îți fac bine. Ai avea nevoie de niște exerciții. de obicei creierul tău îți spune să vomiți, iar tu doar la aia te gândești și e normal. Gândește-te la ceva care te face fericită cum ar fi un animal preferat (cainele tau de acasa-daca ai). Gandeste-te ca vrei sa ajungi acasa, iar pentru asta trebuie sa fi fericita

3 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Pana iti trece starea de voma mai bine faci repaus alimentar

| Andreeush a răspuns:

Dar medicul ce spune?
Te afli în spital cu un motiv iar medicul ar trebui să știe ce să facă în situația ta.

| Ioanaandreea2635 a răspuns:

Intreaba medicul daca esti in spital, o sa ti mai puna o perfuzie sa iti revii. Dar spune i sa nu ti puna metroclopamid (ceva gen) nu e bun si induce mai tare starea de voma ( cel putin mie si familiei mele) multa sanatate nu te speria esti sub supraveghere si spune le daca esti acolo!