| EllySiAtat a întrebat:

Sunt fata, am 13 ani, si am o problema destul de grava:-s. Deci, pe 30 iulie mi-a venit menstruatia ( imi venise mai venise si la inceputul anului 2011 dar niciodata nu venea la timp, ba la 2 luni, ba la 3 luni, ultima data a intarziat muult si mi-a venit dupa 4 luni aproape). Dupa ce mi-a trecut menstruatia, la 2-3 zile am observat un fel de ganglion la sanul stang sad. Dupa o saptamana, acesta s-a retras, si acum de abia se mai simte. Dureri mari nu am, decat putin. Mentionez ca am un fel de iritatie pe langa sfarc, si ma mananc putin. Dar, din cand in cand, ma cam doare la subrat si simt ca durere se duce inspre spate. sad Durerea nu dureaza mai mult de o secunda, apoi trece, e ca un junghi, dar nu ma doare chiar foarte rau. Acum vreo 4-5 luni am mai fost la doctor cu acceasi problema, si doctora mi-a spus ca daca nu imi vine menstruatia intr-o saptamana, sa merg sa fac o radiografie. Dupa 5 zile mi-a venit. Acum nu stiu daca mai e acceasi chestie. Imi este foarte frica sa nu am cancer la san. Adica, daca as avea, era posibil ca acel ganglion sa se micsoreze? Pt ca in 6-7 zile s-a micsorat, si acum se mai simte doar daca ma apas foarte tare. Am vorbit cu mama, si a spus ca daca tot ma mai doare pana saptamana viitoare, vom merge la medic, din nou. Voi ce credeti, ar putea fii cancer la san? crying (mentionez ca nu am avut cazuri de cancer la san in familie ).sad Hellllp.(am mai pus intrebarea odata, dar nu prea am avut raspunsuri big grin laughing happy.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Brangspears a răspuns:

Sa speram ca nu este un cancer si ca este doar o iritatie....bafta si multa sanatate :*