| What01 a întrebat:

Bună TPU, sunt fata si am 15 ani si de două zile ma doare in partea stanga jos la ovar cred, si imi curge un lichid gelatinos incolor.Ce poate fi?(credeți că este din cauza ca m-am spălat cu apă rece și am băut puțin energizant?)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Du te la doctor de unde vrei sa ghicim noi ce ai, si de la ce ai, acolo ginecologul te consultă se uită vede, noi unde sa ne uitam, pe geam? Fugi maine la medic nu sta asa sa bei energizante si sa ne intrebi pe noi ce ai, păi ce ai energie.

| Andreeush a răspuns:

Poate fi vorba de o infecție, oricum cel mai bine ar fi să mergi la un medic.

| laSoledad a răspuns:

Pai, normal ca daca te speli cu apa rece, ti se inflameaza organul genital. Probabil ca ai prins si o infectie. Mergi la ginecolog rapid.

Trebuie sa pastrezi mereu curatenia si caldura in zona aia.
https://doc.ro/sanatate/anexita-raceala-la-ovare