| Larisa_3441 a întrebat:

Sunt foarte racita am mers luni(saptamana recuta)la piscina si acum sunt racita si am vocea foarte groasa sunt ragusita am luat 2 zile strepsils, am luat o data theraflu niste din ale-a mici si verzi acc sau nu stiu cu ii spune ce sa mai fac am vocea foarte groasa va rog ce sa mai iau?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Alchemy a răspuns:

Cel mai bine are fi sa te duci la medicul de familie sa ii spui sa te consulte avand in vedere ca mai esti si fata!
La baieti trece repede boala dar la fete nu trece asa usor!
A da si inca ceva, nu te mai indopa cu toate pastilele, deoarece tu ei azi o pastila, maine alt fel de pastila pana o sa faci o infectie pe stomac sau o intocsicare cu pastile, du-te la medicul de familie sfatul meu!

| ForeverLivingProducts a răspuns:

Un tratament natural... eficient. si sanatos.un mesaj pentru mai multe detalii

| DjMistique a răspuns:

Sfatul meu este sa incerci sa mananci lamai(taiate cubulete) inmuiate in miere si sa bei mult ceai de musetel, o sa-ti faca mult mai bine decat toate medicamentele pe care le iei acum...si eu am incercat si cam in 5-6 zile mi-a trecut. big grin