| Georgel112 a întrebat:

Bună TPU sunt un tânăr cu varsta de 25 de ani si am înalțimia de 1, 95 si am numa 58 de kg vă rog tare mult ce aș putea sa iau ca să mai urc in greutate? Problema mea este ca beau cafea si energizant la greu, plus ca mai si fumez. Niste sfaturi cu ce ar trebui sa fac sau iau m-ar ajuta mult

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Andrea1313 a răspuns:

Mareste aportul caloric zilnic
Bea multa apa
Fa exercitii pentru definirea masei musculare
Mesele bogate in proteine si dulciuri, mancatul unei cantitati considerabile de alimente seara, practicarea unor exercitii fizice usoare, odihna, eliminarea factorilor de stress pot influenta in mod pozitiv ingrasarea.

3 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Mănâncă mai sănătos.
Energizantele nu sunt bune deloc, lasă-te de fumat dacă poți.
Mergi la un nutriționist, mergi la sală.

| Teo29 a răspuns:

In primul rand lasa-te de cafea si energizant pentru prima faza.

Si tigarile iti fac foarte rau, dar lasa-te pe rand de ele.

Cauta pe net un regim alimentar sanatos si natural, nu te forta sa te ingrasi pentru ca nu o vei face din prima.

Poti oricand sa ceri sfatul si unui medic nutritionist sa te ghideze

| uchihasasuke09 a răspuns:

Nu mai bea energizant si incearca sa bei maxim 2-3 cesti de cafea pe zi(nu mai mult de 300ml). Cele 2 fete ti-au raspuns foarte bine
mai poti baga si un gainer daca ai bani+ creatina.