| Byb2001 a întrebat:

Buna TPU, sunteti de acord cu vaccinul? Fratii mei imi zic sa nu il fac, tata nu vrea sa il faca, dar mama vrea sa il fac si eu si ea pentru ca a facut si o prietena de a ei.Mi-ar trebui la condus vaccinul ca imi zicea de certificat verde sau test covid. Ce ziceti sa il fac? Pfizer

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Sunt de acord, l-am facut si nu inteleg de ce fricosii ii sfatuiesc si pe altii sa nu il faca.
Nu e nimic rau in a te vaccina, sunt sanse mult mai mari sa fii asimptomatic in contact cu virusul, si sa nu il mai raspandesti la fel precum un nevaccinat.
Pfizer am facut si eu, in mai am avut rapelul. Fa-l linistit, si lasa prostii sa se teama de conspiratiile din capul lor.

6 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Are destule reacții adverse, citește prospectul lui.In plus chiar exista oameni care au murit de la el pentru că au făcut miocardita sau tromboza așa că mai gândește-te.Un vaccin poate face bine dar există și riscul să facă rău adică să aibă reacții adverse, mie nu prea îmi place să risc ți faci ce vrei.Multa sănătate!

| Violleta2022 a răspuns:

Sunt de acord, l-am facut si eu si toata familia si prietenii mei.
Mai bine cu vaccin, sa facem o forma usoara de covid ca de el nu vom scapa niciodata de acum, devenind endemic, ar decat sa murim ca prostii prin spitale, fara nici o sansa.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da. Cine nu îl face contribuie la răspândirea lui, dacă se îmbolnăște.
Ții cu covidul și cu conspiraționiștii sau cu viața?

| ForeverAlone97 a răspuns:

Normal ca sunt de acord. Nu suport conspirationistii. Sunt analfabeti.

| badpanda a răspuns:

Este strict decizia ta.in Italia saptamana trecuta 730 de medici au fost suspendati pentru ca au refuzat vaccinul. Multi dintre ei erau eroii care au lucrat 16 ore pe zi in saloanele covid de terapie intensiva in primul val.Atunci erau eroi ca lucrau fara protectie direct cu infectatii acum sunt conspirationisti analfabeti.