| anonim_4396 a întrebat:

Transpir la subrat fie iarna fie toamna, vara sau primavara. Este normal?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E pentru ca bratele stau inchise si se acumuleaza transpiratia in timp de la atata caldura de la haine iarna si vara de la temperatura ambientala si efortul facut de tine.

| Vichtory a răspuns:

Transpiraţia este necesară organismului nostru. Trebuie să transpirăm, fiindcă astfel eliminăm o parte din deşeurile şi toxinele organismului.
Alti oameni nu transipa aproape deloc si atunci e mai rau pentru sanatate.Deci stai linistit\a ca e chiar foarte bine.

| missClumsy a răspuns:

Evident ca e normal! Prin transpiratie se elimina toxinele din corp. Tot ceea ce trebuie sa faci tu e sa faci dus zilnic si sa folosesti deodorant.

| nicoalusoby a răspuns:

Este normal nu te speria tuturor ni se intampla