| madapufi21 a întrebat:

TPU! Trebuie sa fac injectii (moldamin+penicilina), dar mi-e foarte frica. Le incep de maine dimineata. Ce sa fac? Va rog, ajutati-ma!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| DimLight a răspuns:

Eu as vrea sa mai fac niste de-astea imi place senzatia de amorteala in picior de la ele laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Gîndește-te că e vorba de sănătatea ta.
Nu are rost să-ți fie teamă.
Te doare puțin, dar va trece.
Să te faci bine și... fără teamă.
Te pup!

| Generalul a răspuns:

Atata timp cat ti le face un personal calificat nu o sa ai probleme cu durerea. Sunt multe alte chestii mai dureroase, cum ar fi sa te operezi la o masea de minte, been there done that, inca traiesc happy

| DraganBogdan a răspuns:

Unii avem card de donator de sange, nu ne este frica pentru ca stim ca este spre binele unor oameni, nu trebuie sa te temi, tu le faci pentru binele si sanatatea ta.

| xDyaDya a răspuns:

Nu ai de ce sa-ti fie frica.Nu e asa de rau, crede-ma. Daca stai relaxat/a nu te va durea deloc.Din contra, daca stai in sters si esti incordat/a te va durea. Daca este tratament de lunga durata, ca sa nu te mai intepe mereu (asta doar daca trebuie sa ti le faca direct in vena) cere sa-ti puna o branula.Cand ti le face, in branula, vei rade ca simti o raceala care te gadila.
Baftaaa! :*