| Ramm009 a întrebat:

Trec printr o perioada destul de dificila si consider ca as avea nevoie de consiliere psihologica, insa din motive financiare nu ma pot duce la un cabinet. Cunoasteti vreun psiholog online gratuit? dau funda big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Geordan a răspuns:

Salut, daca esti elev/student afla unde este Policlinica studenteasca din orasul tau si mergi acolo! De obicei medicii specialisti se confrunta cu mai TOATE problemele tinerilor si stiu ceea ce fac!
Bafta multa si ai grija de tine!

| MariusToc a răspuns:

Daca esti elev(a) poti merge la psihologul scolii big grin

| NoRestForTheWicked a răspuns:

Buna! Vorbeste cu un prieten sau cineva apropiat intai, descarca-te trebuie sa gasesti o persoana dispusa sa te ajute si sa nu te judece in acelasi timp.
Incearca! Sunt sigur ca va merge happy
Iti doresc mult succes si zile faine!

| mikilaina a răspuns:

Buna Saby,

Nu stiu daca vei gasi ceea ce cauti. Psihologul este si el om si are nevoie de bani, si aceasta este meseria lui. Eu am ajuns sa ii inteleg, cu toate ca toti ii categorisim ca persoane fara inima care nu vor sa ajute pe nimeni. La medic te duci gratis? Daca intr-adevar vrei sa faci ceva pentru tine, sa faci o schimbare sau poate o imbunatatire trebuie sa faci si ceva compromisuri, eforturi. Intra pe www.topexperti.ro - paltforma de comunicare care ofera consiliere psihologica online. Poti discuta cu psihologul pe chat si prin mesaje. De acum iti spun ca discutiile pe chat se desfasoara contra cost, insa sunt costuri minime (zic eu), sub nicio forma nu se compara cu pretul dion cabinet, si nici nu pierzi timpul pe drumuri. Intra, incearca sper sa gasesti ceea ce cauti. Numai bine

| Ianna33 a răspuns:

Nu cred ca exista asa ceva. Vorbeste cu cineva in care ai incredere, trebuie mai intai sa iti descarci emotiile.