| KurtCobainIsMyIdol a întrebat:

Va rog sa ma ajutati.Mi-am calculat necesarul de calorii si as avea nevoie de 1500 de calorii. Adica 1000 daca vreau sa slabesc jumatate de kg pe saptamana.

Tin sa mentionez ca am renuntat la painea alba, mananc doar paine neagra sau de secara, dar foarte rar. Mananc mai multe legume si fructe, reusesc sa beau doar 1-1, 5 litri de apa.
Fast food si sucuri nu prea consumam inainte, deci nu mi-e greu sa renunt la ele. Dulciuri inca mananc, dar in cantitati mici. Si incerc sa mananc doar salate si supe, mancaruri de astea mai usoare.
Si de facut sport nu stiu ce sa zic. Inainte faceam 15-25 de minute in fiecare zi, dar acum pur si simplu mi-a pierit cheful si nu ma mai atrage asa de mult sa fac sport ca inainte.

Si de fiecare data cand imi calculez caloriile mancate intr-o zi ele sunt maxim 900, uneori chiar mult mai putin.

Asa ca intrebarea mea este : pot slabi in ritmul acesta?

P.S : Cred ca o sa incep din nou sa fac acele 20 de minute de sport din nou. Poate sunt putine, dar cred ca o sa fie benefice.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| owneriest a răspuns:

Cu o dieta buna(ca a ta) si cu 20 de min de sport(de preferinta sa alergi) desigur
daca ai posibilitatea du-te la inot
si daca vei fi sigur pe puterile tale si vei avea vointa sigur vei slabi

| lTudyl a răspuns:

Cea mai buna modalitate ca sa slabesti/sa te mentii este sa ai un metabolism rapid!
Gaseste foarte multe sfaturi despre asta daca dai un search pe google.
Sportul este cel mai important daca vrei sa slabesti.Fa exercitii de cardio! Sunt cele mai bune pentru asa ceva.Bafta!