Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

vreau sa imi fac un RMN.
Care este pretul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce fel de rmn?
Unde?

| Donsavas a răspuns:

Te duci la medicul de familie si discuti cu el despre aceste detalii.
Pe el il intrebi daca ar fi sau nu in regula sa faci o asemenea analiza si in ce loc ar fi potrivit
El iti va da o trimitere care iti va reduce pretul sau te va scuti de o eventuala plata. Numai bine! consideri ca merit o funda de la tine?

| Donsavas a răspuns:

Ai aici preturile de la clinica aceasta: https://www.sanador.ro/imagistica-medicala/servicii-imagistica-medicala/
Preturile variaza in functie de fiecare clinica in parte, insa pretul e tot pe la valorile acelea cam peste tot, putin mai mult sau putin mai redus.

| Daniel9988 a răspuns:

Pai depinde daca vrei cu substanta de constrast sau fara(eu recomand cu), in ce zona ai nevoie de RMN, si mai ales unde ti-l faci. Pretul astfel variaza intre 500 si 1500 de lei.Il poti obtine gratis cu trimitere de la medicul de familie.

uite ceva orientativ:
http://affidea.ro/......tic%C4%83/

Dar ce te deranjeaza? Care e problema?

Răspuns utilizator avertizat
| lauren93 a răspuns:

1,Depinde de zona unde vrei sa faci.
2. Depinde unde vrei sa faci(la stat sau la privat)

| Elegant a răspuns:

Variaza, depinde unde vrei sa faci RMN. 200 lei - 700 lei, cam asa.

| Cuțu2 a răspuns:

1. Depinde unde vrei sa iti faci RMN-ul
2. Se poate obtine gratuit cu ajutorul unei trimiteri de la medicul de familie

| DamienArmitage a răspuns:

RMN-ul se poate gratuit în urma obţinerii unei trimiteri de la medicul de familie.

| DamienArmitage a răspuns:

Http://www.pozimed.ro/examinari-rmn (aici stiu ca este gratuit cu trimitere de la medicul de familie, carnetul/cardul de sanatate si buletinul de identitate).

| lauren93 a răspuns (pentru DamienArmitage):

Da se poate gratuit.
Dar intrebarea e urmatoarea; Cand ii trebuie? Daca e urgent nu poti astepta cu lunile la stat pana au plafon.

| liviustefan89 a răspuns:

Mama a facut la coloana doar partea de jos unde a avut probleme cu niste inele. A costat 520 de ron la urgenta la spitalul bagdasar, in cazul in care nu se vede bine o sa trebuiasca niste solutii care ar mai costa inca 200 de ron. Poti face gratuit la spital cu o trimitere de la medicul de familie insa poti astepta si mai mult de 6 luni in functie de programari. Daca ai probleme medicale te sfatuiesc sa te grabesti sa nu fi nevoit sa astepti ca e spre binele tau!