| Helix a întrebat:

Vreau sa mă apuc de fumat .....Am un pachet de Lucky strike.. când trag tușesc și ametesc. ...Va rog ajutati-mă! Funda .....asta nu e o întrebare "cum sa nu fumezi?" Sau "Cum sa nu te apuci?" Răspunsurile sa mă ajute nu sa îmi zică sa nu fac

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| kitykity a răspuns:

Tigara este toxica, de aceea tusesti si ametesti, contine peste 4000 de substante toxice, de aceea mor milioane de oameni, eu te sfatuiesc sa nu mai fumezi, poti reusi mancand fructe si legume multe, iar daca ai inceput sa tusesti si sa ametesti poate sa se inrautateasca daca nu te opresti din fumat.( poti face cancer)

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti avea o sensibilitate la plamani daca ai suferit pleomonii in copilarie de exemplu care tii i-au afectat..Nu te apuca de fumat. Daca de acum tusesti. Taicamiu s-a lasat de fumat si tuseste mereu..Nu ii mai trece. Daca faci cancer la plamani sa nu te plangi. Eu zic sa nu te apuci. Acum faci ce vrei...Si cu ametelile asa se intampla la toti la inceput..Pana se obisnuieste organismul.

| genifar45 a răspuns:

Hey! Nu ai nimic de care sa iți faci griji.La incepu e așa după se obișnuiește organismul cu nicotina și nu mai ai nimic.Dar dacă tușești poate e pentru ca nu știi sa tragi în piept sau au un gust nasol țigările. 0-0

| Anoniiiiimm a răspuns:

Salut.și eu sunt ffumător. tușești pentru ca țigara e tare și tușești pentru ca nu ești obișnuit să tragi iîn piept.așa eram si eu la început.dar mam obișnuit.și amețești din cauza ca țigaraare nnicotină.și nicotina iti intră în adrenalină. Așa e la început.sau dacă ești fumător și nu fumezi o zi a doua zi cand fumezi te ia cu amețeală.