| Jdjrjrjrdndnfn a întrebat:

Zilele trecute mi-am comandat niste oje de pe Aliexpress care vin din China si am auzit ca in China ar fi aparut un virus numit coronavirus care se transmite foarte repede. Oare risc sa iau si eu acest virus daca mi-am comandat de la ei?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Virusii, in majoritate, au viata scurta in atmosfera si se transmit doar de la om la om. A anuntat si OMS. Pana vine oja ta din China mor toti virusii. Asa ca stai linistita!

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Dă-i mesaj vânzătorului, întreabă-l dacă a tușit cineva recent pe ojele lui.

Răspuns utilizator avertizat