| nustiu680 a întrebat:

Buna TPUm sunt intr-o mica mare problema.Cred ca de acum o luna si ceva mi-a aparut o pata rosie solzoasa,uscata si care ma manca, apoi a disparut dar inca ramasese semn adica aveam pielea mai decolorata acolo si mai aspra tot cu aspect solzos, iar de vreo doua saptamani a aparut din nou iar acum iar se decoloreaza.Nu stiu ce ar putea fi si mi-e frica,mentionez ca atunci cand mi-a aparut prima oara aveam baia in renovare si era foarte multa mizerie in casa, oare e ceva grav? Fiecare parere e importanta pentru mine, multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Posibil sa ai psoriazis, trebuie doar sa mergi la dermstolog sa iti de-a tratament. https://viata-sanatoasa.ro/......tratament/

| Rd79 a răspuns:

Posibil o ciuperca, incearca cu clotrimazol.

| Antopuff a răspuns:

Poate fi psoriazis, pitiriazis rozat. Nu poate nimeni sa iti spuna fara consult ce este acolo doar pe baza descrierii tale.

| CristianMNSC555 a răspuns:

Du-te sa vizitezi doctorul de familie sau un dermatologist.

| Tanase_Jasmine_1995 a răspuns:

Am avut exact aceeasi problema este o simpla infectie nu e nimic de care sa te ingrijorezi se numeste pecingina mie imi trece imediat cu elocom este un unguent foarte bun acum depinde si de pielea talaughing)