| anonim_4396 a întrebat:

Trebuie sa merg la dentist sa imi scoata nervul de la un dinte si bineinteles o sa mi se faca anestezie. Eu de cateva zile iau pastile Maximag, daca voi lua o pastila si in ziua in care merg la dentist nu ma afecteaza nu? Mi-a spus cineva ca din cauza anesteziei nu e bine sa iei pastile in ziua aceea. Acum nu stiu ce sa mai cred, am vrut sa o intreb pe doctorita dar ma gandeam ca ma fac de ras. Oricum probleme de sanatate nu am, alte medicamente nu iau.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Nu îți fie rușine să întrebi medicul dacă trebuie sau nu să iei pastile în ziua în care ai fost programată.

| Bizon95 a răspuns:

Cand e vorba de doctori NU EXISTA NIMIC CU CARE SA TE FACI DE RAS
si chiar fara afirmatia de mai sus, gandeste singur(a), ce e mai bine, sa te faci de ras sau sa suferi si sa ti sa faca rau?