| anonim_4396 a întrebat:

Am 16 ani si ma cam dor sânii este din cauza ca imi cresc sau ca ma apropii de aceea perioada a lunii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
17 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună! Sînii te dor din cauză ca te pregatesti de ciclul menstrual. Multa sanatate.

| Andreea202 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Chiar daca ar trebuie sa apara peste o saptamana?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Andreea202):

Da, deoarece este sindrom premenstrual care tine pină cand ai ciclul. Sanatate multă.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Dar cu mama ta nu ai vorbit despre aceste probleme? Ca aici multi fac misto de tine sa ti masezi sînii si alte ironii de genul acesta, mama ta este singura care te poate sfatuii, deoarece si ea a trecut prin asemenea situatii si tu fiind acum la varsta la care te pregatesti sa devii femeie trebuie sa fi informată.

| Andreea202 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Eu locuiesc cu tata pentru ca ai mei sunt despărțiți si na poate cineva mai serios imi da un sfat bun aici. Iar de cei care fac mișto nu imi pasa.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Dar tu esti fată sau esti baiat? Ca in multe din intrebarile puse de tine par a fi de baiat, ai facut dragoste cu prietena ta, deci pana la urmă ce esti?

| Andreea202 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Pe contul meu mai intra si fratele meu

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Andreea202):

Am inteles.

| Donsavas a răspuns:

Esti inca in crestere si te vor durea deseori în perioada aceea a lunii

| Andreea202 a răspuns (pentru Donsavas):

Și se pot umfla puțin?

| Donsavas a răspuns (pentru Andreea202):

Se pot mări

| Andreea202 a răspuns (pentru Donsavas):

M-au durut decât două zile si acum vad ca nu ma mai dor si parca vad o mica schimbare adica parca au mai crescut putin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Se apropie perioada.

| Justme32 a răspuns:

Salut, te dor sânii și din cauza faptului că probabil nu ţii masezi. Caută tutoriale despre masarea corectă a sânilor pentru că trebuie să capete o rezistență. Sper că nu te-am jignit

| Simpatic a răspuns (pentru Justme32):

Sau sa-i maseze cineva?

| Justme32 a răspuns (pentru Simpatic):

Oh asta ar fi culmea, cum ar fi să-l pun pe frate-meu sau invers să ne masăm furtunul de pompieri big grin Ah, și ca să știi, și eu îmi masez sânii că și băieții trebuie să se maseze, numai că la noi se numește altfel big grin

| Simpatic a răspuns (pentru Justme32):

Nu e problema atata timp cat nu stie stanga ce face dreapta, numai sa nu iti masezi sanii in fata webcam-ului sau mai rau furtunul laughing
Era un lake de aici din cartier care se da mare smecher, el fiind sageata pe la niste tiganusi bazati, si asta era un mare figurant pana ce crezi l-a vazut lumea pe net ca isi "masa" funduletul cu una bucata spray deodorantwinking laughing)