| Raul_5121 a întrebat:

Bună tuturor! Am 18 ani, 1, 90m si 70kg, doresc sa ma apuc de sala si sa pun niste muschi pe mine ca sunt cam slab.As dori sa-mi cumpar niste proteine bune si nu prea stiu de care,si pe langa as mai vrea sa iau si creatina, este buna? la ce te ajuta mai mult? am aici niste link-uri cu privire la niste produse proteice, care credeti ca este mai bun asta http://www.megaproteine.ro/Proteine-masa-musculara/MHP-U p-Your-Mass-2270g/? sau asta http://www.megaproteine.ro/Proteine-masa-musculara/Muscl etech-100-Premium-Mass-Gainer/? si niste sfaturi legate de toate acestea pentru ca eu nu ma tare pricep! Multumesc foarte mult! :)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Primul este un weight gainer, este pentru ce vrei tu, sa cresti in greutate. E bazat pe carbohidrati, nu pe proteine ( are de 2 ori mai multi carbohidrati decat protenie ).

Al doilea e un concentrat proteic, bun daca iti iei carbohidratii din alimentatie.

Eu iti recomand sa iei carbo din alimentatie si ca supliment sa iei concentrat proteic.

Ai macar 4-5 mese pe zi, nu? ( dar mese, nu gustari )

| Raul_5121 explică (pentru Cosmin86):

Dada,am 4-5 mese pe zi destul de bune zic eu big grin

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
80 de kilograme ar trebui sa ai.
Nu cumpara prpteine, toate sinteticele si prostiile.
O alimentatie diversificata si sanatoasa si miscare.
Te pup!

| TheRomanianWolf a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu dai sfaturi dar NICI MACAR NU AI AUZIT de muscletech ( recunoscuta la nivel mondial de foarte multi ani, cu sedii in peste 50 de tari, etc. ).

Nu poti sa spui "proteine sintetice" si apoi sa mai ai pretentia ca stii ceva!

Ca de obicei : NU MAI POSTA LA SPORT, esti PARALELA COMPLET cu domeniul asta

| anonim_4396 a răspuns (pentru TheRomanianWolf):

Buna!
Ti se pare ca am postat la categoria "SPORT"?
Orbecaie-te si vei vedea ca este categoria "SANATATE".
Te rog frumos:fara jigniri, nu te-am jignit, am aceeasi pretentie de la tine.

| TheRomanianWolf a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu te jignesc, dar tu mereu spui "nu lua proteine", de parca ar fi ceva rau