| Zsolti6 a întrebat:

Buna tuturor. Am o banuiala grava care ma tot macina si as avea nevoie de un sfat al medicului sau cineva care se pricepe. Am fost la sala iar in timpul antrenamentului am simtit ca si cum mi-ar fi pocnit ceva in partea stanga a capului. M-am speriat daca nu mi s-a spart o vena. De multi ani, nu de acum au inceput sa imi tiuie urechile si imi amortesc membrele sau degetele, simptomele astea le am de ani buni dar nu le-am dat importanta. Acum am fost la consult la medic neurolog si mi-a zis ca sunt perfect sanatos din punctul ei de vedere. De o vreme ma simt parca ametit, sunt nesigur pe pasii mei di pe miscarea pe care o fac. Imi este frica sa nu fie vreo tumoare pe creier. Exista vreo posibilitate ca sa am tumoare la creier dupa simptonele prezentate? Vreau sa precizez ca am 18 ani, nu fumez, nu beau si fac si sport, nu de performanta dar fac. In familie nimeni nu a avut tumoare pe creier din cate stiu. Am vreo problema sau doar imi imaginez? Am nevoie de ajutorul vostru. Multumesc mult!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Nu ai probleme deloc cu spatele? Cu coloana vertebrala?

Răspuns utilizator avertizat
| CosmiinTezeu a răspuns:

Posibil sa nu te fi incalzit cum trebuie, si daca mergi la sala nu te forta extrem de tare, exercitiile consta in cat de corecte le faci nu in cate greutati ridici. La faptul ce ai mai zis este posibil sa ai anemie, lipsa de calciu etc. Cel mai sigur este ca sa consulti un alt medic si sa iti faci analizle corect.

| Zsolti6 explică:

Am avut si in trecut lipsa de calciu. Poate fi din nou asta?