| Bastanul2018 a întrebat:

Am o mica dilema, astazi am observat ca la ochiul drept pe pleoapa mi-a iesit o bubita mica alba. Sincer ma cam jeneaza putin, dar nu stiu ce trebuie sa fac. Multumesc mult!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Elena9328 a răspuns:

Buna ceea ce spui tu ar putea fi fie un http://www.sfatulmedicului.ro/......zionul_388
Sau salazion, adica un chist al unei glande din profunzimea pleoapei care secreta sebum (grasime). Cand orificiul de eliminare a secretiei acestei glande se astupa (cu praf sau particule din atmosfera), aceasta se inchisteaza si se poate inflama sau suprainfecta.
Cel mai bine consulta medicul oftalmolog! Numai bine.