| Yaa91 a întrebat:

Buna tuturor, am o punga de puroi pe gingie nu stiu ce sa mai fac, am antibiotic si punga de puroi o am de o luna si ieri am fost la dentist si doamna de acolo de la urgenta nu mi-a facut nimic.Ma trimis la un alt medic dentist care mi-a spus ca sa astept ca imi va trece de la sine.Va rog ajutati-ma cu ceva orice sfat bun venit! Help Help

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Teo29 a răspuns:

Du-te la un consult la chirurgie maxilo-faciala, unde ii vezi zice medicului toate detaliile. Cauta pe cineva competent si cu rezultate bune, mergi la privat ca la stat nu se ocupa...

E deja prea mult timp de cand astepti!

2 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Încearcă augumentin sau amoxacilină.

| Yaa91 explică (pentru Andreeush):

Iau oxacilina de 500 1 la 6 ore