| Dinterelenamadalina a întrebat:

Buna tuturor. Am un job nou acum de 2 săptămâni lucrez, 5zile pe saptamana si 12 ore pe zi. Plec de acasă la 5:30 dimineata si ajung acasa la 21:30 seara deoarece merg cu trenul. Iar când sunt liberă ma simt foarte obosită, imi vine sa plâng asa din nimic. Stau in pat si tot obosită sunt. Ce sa fac? Nu prea mănânc sănătos deoarece nu am timp sa fac mâncare după munca pentru a lua a 2 zi. Dacă incerc sa mănânc mai sănătos mai simti mai bine?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| CataCatalin994 a răspuns:

Aia nu e viata. Cauta ceva aproape de casa sau muta-te-n chirie.

| AndreiDsc a răspuns:

E un program infernal, nu e de mirare ca te-ai epuizat in halul asta. Chiar te admir ca ai rezistat si astea doua saptamani, eu nu as rezista la asa program.
Incearca sa iti gasesti un alt loc de munca, cu program de la 08-09:00 la ora 17:00, ca tu practic nu ai deloc timp liber si mai mult rau iti faci, sa nu cazi in depresie.