Întrebare recomandată | DelphhiN a întrebat:

Buna tuturor!
Cand vrei sa slabesti un numar mai mare de kg, ti se va lasa pielea. Cum previi acest pas? Capsulele din ulei de peste ajuta pielea la a avea mai multa eleasticitate si a se strange mai mult? Este adevarat ca si colagenul capsule ajuta mult?
Ce alte "trucuri" mai stiti pentru a nu ramane cu prea multa pielea lasata dupa o pierdere in greutate de aproximativ 50 kg intr-un timp mai lung de timp. ( 1 sau 2 ani)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Daca nu slabesti repede foarte multe kilograme si faci si miscare nu doat tii dieta, n-o sa ti se lase pielea.

| Donsavas a răspuns:

Ti se va lasa pielea întotdeauna cand slăbești. Vergeturile se previn prin slăbire lenta. Grăsimea trebuie înlocuită cu masa musculara pentru că pielea nu e asa elastică cum s ar crede. Daca era asa, poate ca multi slăbeau.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Singurul truc logic este sa nu slabesti imediat, ci treptat.

| DelphhiN explică (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Asa incerc sa fac... dar totusi se va lasa pielea. si incerc sa previn asta

| HadesSs a răspuns:

Masajele cu bambus din cate stiu eu redau elasticitatea pielii si te ajuta sa nu ramai cu exces de piele, oricum e foarte greu, majoritatea recurg la interventie chirurgicala dupa o asemenea transformare, ideea e sa slabesti maxim un kg pe saptamana, mai mult nu e sanatos...

| Claxon987 a răspuns:

Este imposibil cand slabesti 50 kg sa nu fie vizibil, orice truc ai folosi. Pentru piele colagen, coenzima q10, vitamina e, dar nimic nu face minuni, singura solutie va fi operatia pentru a elimina excesul

| 89Gabriela89 a răspuns:

Nu. Aceste lucruri nu te vor ajuta. Dacă în timp ce tii o dieta faci spor. Pielea nu ti se va lasa foarte rau

| Costache_Bogdan_1994 a răspuns:

Am slabit eu 35 de kg fara vreun truc. Grija la mancare, odihna si mult sport.

| Placinta_Bogdan_1978 a răspuns:

Buna!
Daca esti in cautarea unei solutii pentru a pierde in greutate, intr-un mod sanatos si echilibrat, fara trucuri si/sau pastile magice (pentru ca asa ceva nu exista), punand accent pe alimentatie si suplimentare corecta, astfel diminuand riscul de a se lasa pielea, contacteaza-ma in privat si iti voi oferi mai multe informatii.