| Ea12345 a întrebat:

Buna tuturor. De aproximativ doua zile mi-au aparut cateva bubite pe buze, mai preciz aproape de conturul lor. Sunt aproape insesizabile, dar eu le simt cand imi lipesc buzele de parca as avea nisip intre ele. Am buzele mai uscate decat de obicei si neori ma ustura. Ce as putea aplica? Momentan nu sunt in localitatea unde am medicul de familie, as dori doar sa stiu daca i s-a mai intamplat cuiva.Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| TheDarkDragon a răspuns:

Incearca o crema, se numeste Triderm, si eu am avut bube la gura, nu cum povestesti tu, dar am avut, si m-a ajutat foarte mult, ti-o recomand.

5 răspunsuri:
| Ea12345 explică:

Am reusit sa scap cu Tetraciclina, unguent. Multumesc tuturor, oricum.

| Liiiax99 a răspuns:

Du-te la o farmacie si cumpara-ti un strugurel de buze pentru ingrijirea si protectia buzelor.

| Ea12345 explică (pentru Liiiax99):

Asta am tot folosit de 2 zile. Strugurel cu miere si crema de galbenele, dar nu are niciun efect.

| Liiiax99 a răspuns (pentru Ea12345):

Incearca cu crema Aciclovir.

| KittyMe a răspuns:

S-ar putea sa ai herpes. du-te la farmacie si cere un sfat farmacistului sau o crema speciala pe herpes! :*