| Maria39popescu a întrebat:

Bună tuturor, de câteva zile ma supăra o durere de stomac îngrozitoare mai ales ca am o stare de vomă continuă la fel și crampe, am luat pastile și nimic, ma simt mai rău... Sincer în ultimele săptămâni am consumat foarte mult pepsi/cola și nu prea am reușit sa mănânc mare lucru, credeți ca e posibil sa fie ceva din cauza asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| aimullah123 a răspuns:

Pe langa durerea de stomac ar trebui probabil sa mai ai si alte simptome.
Ai spre exemplu si ameteli, febra, frisoane, palpitatii, stare de agitatie, simti ca iti este frica, esti mai irascibila, constipatie, diaree, scaun cu sange, voma cu sange? Daca da care dintre ele?
Ai doar stare de voma sau si vomiti?
Cand ai stare de voma? Toata ziua? Dupa orice mananci?
Simti gust acru in gura toata ziua?
De cat timp ti se intampla toate astea?
Inainte sa iti apara aceste simptome, ai inghitit apa murdara sau ai mancat fara sa te speli pe maini?
Ai pe cineva in familie cu afectiuni precum, gastrita, ulcer, cancer etc?

| Maria39popescu explică (pentru aimullah123):

Starea de vomă persistă pe parcursul zilei, mai ales după ce mănânc, sincer cred ca e posibil sa nu îmi fi spălat mâinile, ținând cont ca acum câteva zile am mers la o piscina unde am luat și masa

| aimullah123 a răspuns (pentru Maria39popescu):

Cumva la piscina aia ai inghitit apa din ea fara sa vrei?