| LaraClarice a întrebat:

De ceva timp port ochelari de vedere. Acum 2 zile am mers la oftalmolog pentru verificarea dioptriilor. Optometristul mi-a zagriat lentila dreapta. E u zagarietura fina. Credeți că îmi poate afecta vederea?
Am rugămintea să îmi răspundă numai persoanele care au trecut prin situații asemănătoare.
Mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| RobertMoon a răspuns:

Daca te uiți prin lentila și nu observi zgârietura nu este nicio problema.

1 răspuns:
| Pătru_Andreea_1995 a răspuns:

Daca te deranjeaza acea zgarietura, mergi si schimba lentila, altfel nu te poate afecta.