| laly007 a întrebat:

De curând am fost operat, mi-a fost făcută o circumcizie si mi s-a înlăturat pielea care acoperea glandul.Recuperarea decurge bine, însă am o problema cu sensibilitatea glandului, este foarte sensibil la atingere.Din cate stiu este o chestiune de câteva săptămâni, totusi au trecut 3 saptamani si este la fel.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Apreciat de Editori
| jj7700 a răspuns:

Daca ai avut fimoza si nu puteai decalota complet penisul inainte de operatie, este normal ca glandul sa fie foarte sensibil, deoarece nu este obisnuit cu atingeri directe/expunere la aer. Cat va dura depinde de cat de severa a fost fimoza si cat de des iti atingi glandul. In cel mai rau caz, poate dura cateva luni, dar te vei obisnui. Trebuie sa o iei incet si sa te inveti cu a-ti stimula direct capul in timpul masturbarii si in 2-3 luni ar trebui sa te simti mai bine. Glandul tau este fizic in regula; sensibiltatea e mai mult pe fond psihic, intrucat creierul tau nu este obisnuit inca cu a primi semnale nervoase din zona respectiva.

1 răspuns:
| BunaZiuaMerio a răspuns:

Du-te la doctor si vor sti ce sa faca.Macar nu tb sa o mai belesti la spalare rolling on the floor